2027

Küçük İhtimaller Büyük Maliyetler Çıkarmasın

Yüksek hızda arka lastik patlarsa arabanın arkası sağa,sola hareket etmeye başlar.Patlayan ön lastiklerden biriyse araç o yöne doğru kuvvetlice çekilir. Ön lastik patlamasında ani fren yapmayın.
Genel olarak araçlar, radyatör pervanelerinin alt kısmına kadar suya girebilirler.Bu mesafede 25-30 cm kadardır.
Su birikintilerine düşük hızda ve düşük viteste girin.
Bilinenin aksine otomobili sıcaktan korumak için ağaçlıklı bir yere parketmek son derece sakıncalıdır.Çünki bitkilerden dökülen polen ve benzeri maddeler otomobilin boyasına zarar verir.
Yangın söndürücü bagajda durması gereken bir aksesuar değil her zaman el altında tutulması gereken cihazdır.Yangın durumunda anahtar kontak üzerinde bırakılarak motor durdurulmalıdır.
98 Oktan benzin ancak doğru otomobillerde kullanılırsa etkili olur. Bu modellerde motor hacmi 2000 cc ve üzerindeki yeni nesil otomobiller olarak sınıflandırılıyor.
ABS fren sistemi, virajlarda ıslak yüzeylerde çakıl ve benzeri malzemeli yollarda daha iyi yol tutuşu sağlamaz.
Emniyet kemerinin taşıtınızın orta direklerinde bulunan ayarlı tutucularından boyunuza göre ayarlayın. Emniyet kemeri kesinlikle boyun boyun bölgenizin üzerinde olmasın. Bu tip kullanım kaza sırasında boğulmanıza sebep olabilir
Her zaman aracınızda mutlaka çekme halatı, takoz, zincir ve reflektör bulundurun Yağış anında kayganlaşan zeminde takip mesafesine uyun.
Otomobilinizi kullanmak için başkasına verseniz dahi , oluşacak tüm hukuki yaptırımlardan sizin sorumlu olacağınızı sakın unutmayın.
Otomobilinizin Trafik ve kasko sigortası ile egzos muayenesinin tam olmasına dikkat edin. Unutmayın neyin ne zaman olacağını bilemeyiz.

İçerik Yorumları

  1. avatar
    Cevapla
    Arena Servis Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Creysler, Fiat, Toyota, Volvo, Bmv Servisi Konya

    Küçük İhtimaller Büyük Maliyetler Çıkarmasın başlıklı bu içeriğe yorum eklemek istiyorsanız lütfen faceboook hesabınızla facebook'a giriş yaparak aşağıdaki yorum alanına yorumunuzu ekleyin. Yazdığınız yorum, herhangi bir onaya tabi olmaksızın sayfada yayınlanacaktır...

  2. İçeriğe Yorum Ekleyin

Renk Ayarları

Ekran Genişliği

Arkaplan

*yalnızca dar ekranda çalışır

Arkaplan Resmi

*yalnızca dar ekranda çalışır