2055

İkinci El Araç Alırken Nelere Dkkat Etmelisiniz

AŞAĞIDA LİSTELENEN MADDELER; DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERDEN SADECE ÇOK KÜÇÜK BİR KISMIDIR?
Otomobilin çalıntı olup olmadığını anlamak için motor ve şase numaralarını ruhsatla karşılaştırın. Unutmayın çalıntı otomobil aldıysanız ödediğiniz paradan olacağınız gibi, çalmadığınızı ispatlayana kadar da uğraşmanız gerekecek?
Alacağınız otomobilin periyodik bakımlarının yapılıp yapılmadığını kesinlikle öğrenin, unutmayın orta sınıf bir otomobilin 60000 km bakımı yaklaşık 750 Ytl tutar?.
Aldığınız otomobilin maliyetine , devamında ödeyeceğiniz, Noter satışı, ruhsat masrafları, trafik sigortası kasko, periyodik bakım ve oto koruma ücretlerini de ekleyin.
Son zamanlarda araba kiralama şirketlerinden çıkma otomobiller pazarlarda satışa sunuluyor.Sicilini öğrenmeden alım yapmayın.
Kilometrenin düşürüldüğü çok zor anlaşılsa da, saat camındaki çizikler, pedal lastiği, vites topuzu, direksiyon simidi ve koltuklardaki yıpranmalara dikkat edin.
Yandan aşınmış lastikler , otomobilin rot/balans ya da aks ayarlarında bozukluk olduğunu gösterir.
Eğer bir şahıstan alım yapıyorsanız, bankanızı aracı koşarak ruhsat çıkmasına müteakip ödemeyi yapın. Unutmayın, haciz, tahdit, rehin gibi hukuki yaptırımlar sadece trafikte kayıtlıdır.
Mutlaka bir deneme sürüşü yapın,neyi alacağınıza söz ile değil kullanarak karar verin.
Otomobilin altındaki yağ kaçakları, sprey boya ile kapatılmış kaporta parçaları , uzun zamandır yapılmamış periyodik bakım gibi uzayıp giden liste gelecekte size masraf olarak dönebilir.

İçerik Yorumları

  1. avatar
    Cevapla
    Arena Servis Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Creysler, Fiat, Toyota, Volvo, Bmv Servisi Konya

    İkinci El Araç Alırken Nelere Dkkat Etmelisiniz başlıklı bu içeriğe yorum eklemek istiyorsanız lütfen faceboook hesabınızla facebook'a giriş yaparak aşağıdaki yorum alanına yorumunuzu ekleyin. Yazdığınız yorum, herhangi bir onaya tabi olmaksızın sayfada yayınlanacaktır...

  2. İçeriğe Yorum Ekleyin

Renk Ayarları

Ekran Genişliği

Arkaplan

*yalnızca dar ekranda çalışır

Arkaplan Resmi

*yalnızca dar ekranda çalışır